Koncerty dla Maluszków

Klasa wiolonczeli

Wiolonczela

Indywidualne lekcje gry na wiolonczeli w systemie mistrz-uczeń dla dzieci 5+.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ TERAZ!
Liczba miejsc ograniczona. Niech Twoje dziecko zacznie grać i spełni marzenia.
Zapisy i informacje 792 668 323

Chcesz mieć gwarancje?
Zapisz się na lekcje próbną, aby przekonać się czy to jest najlepszy nauczyciel dla Twojego dziecka!

Lekcje prowadzimy stacjonarnie w secesyjnej kamienicy w centrum Warszawy, a teraz także online – zajęcia dostępne w całej Polsce oraz na świecie, materiały do nauki – nuty przesyłamy mejlem. Zajęcia online są dostępne z uwzględnieniem występujących różnic czasu.

Zajęcia wzmacniają poczucie własnej wartości. Dzieci w bezpieczniej i sprzyjającej nauce atmosferze czerpią radość i przyjemność z muzyki. Wspólne muzykowanie buduje bliską relację z nauczycielem, bo muzyka może łączy ludzi i tworzy relację partnerską.

Granie na instrumentach w duetach (początkowo a nauczycielem, a później razem z innymi uczniami) uczy współpracy, która jest niezbędna w dorosłym życiu. Uczy również zadaniowości, pracy w grupie, wspólnego poszukiwania najlepszych rozwiązań, słuchania i rozumienia innych.

Poznając nowe utwory, uczniowie uczą się, jak poszerzać umiejętności i pokonywać przeszkody. Jak szukać odpowiednich i skutecznych metod rozwiązywania trudnych zadań. Nabywają determinację i wytrwałość, nie poddają się w sytuacjach kryzysowych, mają odwagę, by zmierzać się z problemami i poszukiwać rozwiązać. Uczą się wytrwałości w dążeniu do doskonałości.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dzieci od lat 5-ciu początkujących, jak też dla już grających i zaawansowanych.

W szkole posiadamy specjalną dla dzieci małą wiolonczelę, więc na lekcje nie trzeba przynosić własnego – jest to komfortowe rozwiązanie. Przez pierwszy miesiąc nie trzeba posiadać w domu instrumentu, potem można u nas wypożyczyć wiolonczele do domu lub zakupić rekomendowany przez nas instrument.

Program dostosowywany do wieku oraz umiejętności każdego ucznia obejmuje:

  • czytanie nut
  • muzyczne filmy
  • kształcenie słuchu
  • solfeż
  • historia i teoria muzyki
  • gry i zabawy muzyczne

Program zawiera obszerną literaturę muzyczną, w skład której wchodzą m.in. utwory klasyczne, jazzowe, muzyką filmowa np. z bajek Disneya), etniczną, a także kolędy i pastorałki.

W programie zajęć utwory solowe, a także duety - utwory z towarzyszeniem drugiej wiolonczeli lub fortepianu

Lekcje są dostępne w języku polskim i angielskim.