Koncerty dla Maluszków

Klasa saksofonu

Saksofon

Indywidualne lekcje gry na saksofonie w systemie mistrz-uczeń dla dzieci 8+.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ TERAZ!
Liczba miejsc ograniczona. Niech Twoje dziecko zacznie grać i spełni marzenia.
Zapisy i informacje 792 668 323

Chcesz mieć gwarancje?
Zapisz się na lekcje próbną, aby przekonać się czy to jest najlepszy nauczyciel dla Twojego dziecka!

Lekcje prowadzimy stacjonarnie w secesyjnej kamienicy w centrum Warszawy, a teraz także online – zajęcia dostępne w całej Polsce oraz na świecie, materiały do nauki – nuty przesyłamy mejlem. Zajęcia online są dostępne z uwzględnieniem występujących różnic czasu.

W ekscytującej atmosferze dzieci zapoznają się z nowymi dźwiękami i utworami muzycznymi, co wspiera rozwijaniu się wyobraźni. Nauczyciele pilnują, aby wzmacniać poczucie wartości uczniów, poprzez okazywanie im szacunku.

Gra na instrumencie to międzynarodowy język wyrażania emocji i myśli, czasem niemożliwych do opowiedzenia słowami. Przy okazji jest to świetna zabawa. Poprzez muzykę uczniowie uczą się lepiej wyrażać siebie, mówić o swoich przeżyciach wewnętrznych i poznawać samych siebie.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dzieci od 8 lat początkujących, jak też dla już grających i zaawansowanych.

W szkole posiadamy saksofon, więc na lekcje nie trzeba przynosić własnego – jest to komfortowe rozwiązanie. Przez pierwszy miesiąc nie trzeba posiadać w domu instrumentu, potem można u nas wypożyczyć saksofon do domu lub zakupić rekomendowany przez nas instrument.

Program dostosowywany do wieku oraz umiejętności każdego ucznia obejmuje:

  • czytanie nut
  • muzyczne filmy
  • kształcenie słuchu
  • solfeż
  • historia i teoria muzyki
  • gry i zabawy muzyczne

Program zawiera obszerną literaturę muzyczną, w skład której wchodzą m.in. utwory klasyczne, jazzowe, muzyka filmowa np. z bajek Disneya, etniczna, a także kolędy i pastorałki. W skład literatury muzycznej wchodzą także utwory oryginalnie napisane na saksofon jak i transkrypcje utworów z innych instrumentów.

W programie zajęć utwory solowe, a także duety - utwory z towarzyszeniem drugiego saksofonu lub fortepianu, a także nauka improwizacji.

Lekcje są dostępne w języku polskim i angielskim.