Koncerty dla dzieci

Klasa fortepianu

Fortepian

Indywidualne lekcje fortepianu w systemie mistrz-uczeń dla dzieci 5+

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ TERAZ!
Liczba miejsc ograniczona. Niech Twoje dziecko zacznie grać i spełni marzenia.
Zapisy i informacje 792 668 323

Chcesz mieć gwarancje?
Zapisz się na lekcje próbną, aby przekonać się czy to jest najlepszy nauczyciel dla Twojego dziecka!

Lekcje prowadzimy stacjonarnie w secesyjnej kamienicy w centrum Warszawy, a teraz także online – zajęcia dostępne w całej Polsce oraz na świecie, materiały do nauki – nuty przesyłamy mejlem. Zajęcia online są dostępne z uwzględnieniem występujących różnic czasu.

Lekcje gry na fortepianie przeznaczone są dla dzieci od lat 5-ciu i mają na celu wychowanie melomanów, którym sztuka będzie towarzyszyła przez całe życie.

Po stresach i trudach szkolnej codzienności granie daje ukojenie oraz niezbędny relaks. Podczas lekcji uczniowie mogą się odprężyć i zanurzyć w świecie dźwięków. Tutaj są najważniejsi, otoczeni bezcennym zaufaniem wzmacniającym poczucie bezpieczeństwa. Tutaj mogą być autentyczni - muzyka pomaga im wyrazić emocje, rozładować napięcie i stresy.

Nowy, lepszy sposób traktowania uczniów jako ważnych osób, których słowa, myśli i emocje mają znaczenie. Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko grać na instrumencie, ale również rozmawiają z nauczycielem o różnych nurtujących ich wątpliwościach.

Przez pierwszy miesiąc nie trzeba posiadać w domu instrumentu, potem można u nas wypożyczyć pianino do domu lub zakupić rekomendowany przez nas instrument.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dzieci początkujących, jak też dla już grających i zaawansowanych.

Program dostosowywany do wieku oraz umiejętności każdego ucznia obejmuje:

  • czytanie nut wg autorskiej metody Grażyny Kołodziej
  • utwory solo i w duetach na 4 ręce
  • muzyczne filmy
  • kształcenie słuchu
  • solfeż
  • historia i teoria muzyki
  • gry i zabawy muzyczne

Program zawiera obszerną literaturę muzyczną, w skład której wchodzą m.in. utwory klasyczne, jazzowe, muzyką filmowa np. z bajek Disneya), etniczną, a także kolędy i pastorałki.

Nauka obejmuje 3 etapy:

  1. podstawowy
  2. średni
  3. zaawansowany, z możliwością przygotowania na Uniwersytet Muzyczny lub na konkursy pianistyczne.

Dodatkową korzyścią są organizowane cykliczne warsztaty i lekcje mistrzowskie, dzięki prężnie działającej współpracy międzynarodowej Konwersatorium Muzycznego z nauczycielami fortepianu z różnych krajów - m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii i USA.

Lekcje są dostępne w języku polskim i angielskim.